Powitanie wiosny

powitaniewiosnytlo3

„Powitanie wiosny, czyli piękne nogi i mocne włosy  na wiosnę” pojawiło się koło tygodnia temu na fejsbuku. To jest wydarzenie, którego zakończenie przypada na początek wiosny. Dołącz i Ty, a ja tutaj opiszę każdy szczegół i wstawię grafik ;). WYDARZENIE

Cel wyzwania
Celem jest osiągnięcie efektu nóg baletnicy i wzmocnienie struktury włosów – polepszenie ich kondycji (ale więcej powie Wam o tym Save Yourself, z którą to wyzwanie mam zaszczyt prowadzić). Pozwólcie, że skupię się tylko na treningach, bo to właśnie moja działka ;).

Dlaczego baletnica?
Jakiś czas temu zauważyłam, że to nie trenerki mają najładniejsze rozłożenie mięśni i idealne nogi. Posiadaczkami tych najpiękniejszych są baletnice. Dlaczego tak się dzieje? Balet skupia się na efekcie długich, prostych nóg. A więc baletnice uczą się relevé (stawanie na palce najwyżej, jak się da) zarówno w baletkach, jak też w pointach; odpowiedniej postawy baletowej; wielu figur, które składają się na ich piękne nogi. Chodzi tutaj o wyćwiczenie konkretnych partii mięśni, tzn. w grę wchodzi mięsień prosty uda, mięsień przyśrodkowy, tylko po części mięsień obszerny, półścięgnisty oraz dwugłowy, a w łydce: mięsień brzuchaty, piszczelowy przedni i płaszczkowaty. Wiem, że te nazwy niewiele większości z Was mówią, więc napiszę prościej – środkowy długi mięsień z przodu uda, wszystkie mięśnie łydki oraz środkowe mięśnie tyłu uda. Tamten opis był dla zafascynowanych anatomią ludzi ;). Wyćwiczenie tych właśnie stref nie powoduje pojawienia się wielkich worów nad kolanami ani nadmiernych mięśni po wewnętrznej stronie ud. Absolutnie. Dlatego też żadna baletnica nie wygląda jak superbohater Marvela. Oczywiście, nie mówię, że przez inne treningi tak się wygląda. Chociaż… jak dla mnie nadmierne pakowanie nie wygląda najlepiej. Ale co kto lubi! Jak to mówią, de gustibus non est disputandum.

Co to jest fitness barre?
To, póki co, mało znana forma fitness, która łączy ze sobą zwykłe treningi z elementami baletu. Kojarzycie „Karate Cardio” Anny Lewandowskiej (swoją drogą bardzo polecam!)? Wyobraźcie sobie, że zamiast elementów karate, dodane są formy baletowe. To ciekawe ćwiczenia, które świetnie wpływają na sylwetkę, rzeźbią odpowiednie, wyżej wypisane, partie mięśni, ale też dodają prawdziwej gracji i delikatności w zwykłych ruchach.

Co poza nogami?
Rzecz jasna, u baletnic nie ma co patrzyć na piersi, więc tę kwestię treningową pominę. Jednak w oczy może się rzucać idealna talia, piękne ramiona, długa szyja, proste, wyćwiczone plecy. Te elementy też pojawią się w naszym wyzwaniu, żeby nie tylko nogi były przygotowane na wiosnę.

Poza tym wszystkim mam dla Was dodatek specjalny. Oczywiście dla chętnych! Będziemy się uczyć SZPAGATU. Także ruszamy tyłeczki i jedziemy do grafiku ćwiczeń. Rzecz jasna, wyzwanie jest tylko początkiem fitness barre. Zobaczymy, jak wiele osiągniecie po 3 tygodniach. Nie obiecuję efektów jak po 3 latach ćwiczeń. Jednak będąc systematycznym i zmotywowanym, można osiągnąć bardzo dużo.

Kalendarz

powitaniewiosnykalendarzTreningi

Poprawna postawa: BALLERINA FIGURE

Poniedziałek:

Wtorek:

Środa:

Czwartek:

Piątek:

Sobota:

Niedziela:

Oprócz tego dla chętnych mam rozciąganie do szpagatu, które robimy codziennie. Nie trzeba wykonywać go w całości. Tyle, ile dacie radę. Każde rozciąganie to krok naprzód! 😉

Powtarzam – wykreślamy codziennie kolejny dzień. Jeśli któregoś nie udało Wam się zaliczyć, weź inny kolor i odhacz. Będzie to Was motywować do dalszej pracy :D.

Podczas treningów pojawiają się różne figury baletowe, o których już niedługo w poście na temat fitness barre!

Trzymajcie się, dołączcie do wydarzenia na fb i dajcie z siebie wszystko!

Print Friendly, PDF & Email