Dermosan – antidotum na wszystko ;)

Trudno jest znaleźć krem idealny i o tym każda z nas dobrze wie. Jedna powie, że najlepsza jest Nivea, inna – Ziaja. Prawdę zna za to Save Yourself… A z Dermosanem łączy się ciekawa historia 🙂

Wywiad, Rubik i cera
Przez długi czas miałam problem z cerą. Nie to, że trądzik itp. Co jakiś czas była tłusta, potem sucha. Coś wyskoczyło, później skóra schodziła. Próbowałam różnych specyfików. I nic. Nic nie pomagało.
Pewnego razu oglądałam wywiad z Anją Rubik. Zapytana o kosmetyk, który stosuje  na skórę, żeby „zawsze dobrze wyglądać”, odpowiedziała: Dermosan. Zdradziła, że kiedy tylko coś dzieje się z jej skórą na twarzy, właśnie jego używa.
Pomyślałam: zwykły chwyt marketingowy. Dostała za to kasę, a sam Dermosan pewnie kosztuje milion dolarów i jest dostępny tylko za granicą. Jak bardzo się myliłam.

Carrefour i cena
Stwierdziłam, że może warto spróbować. Poszłam do Super Pharm. Nic. Żadnego Dermosanu na oczy nie widzieli. Rossmann. To samo. Jakieś przydrożne drogerie również nie miały pojęcia o jakimś Dermosanie. Koniec końców, odwiedziłam Carrefour. W dziale kosmetyków, na dolnej półeczce walało się kilka opakowań kremu, który wyglądał tak, jakby miał ze 20 lat. Przecież takie opakowania dawno wyszły z kosmetycznej mody. Zerknęłam na cenę. Niecałe 10 zł. Wow!

Działanie, próbowanie
Użyłam go już zaraz po powrocie z zakupów. Smarowałam cienką warstwą codziennie do snu. Po tygodniu było po problemie. Później używałam go tylko, kiedy coś działo się ze skórą. Skóra nabrała elastyczności, rozświetliła się, przestała być perfidnie matowa na przemian z nadmiernie tłustą. Niestety, więcej Dermosanu w Carrefourze nie widziałam.
Znalazłam go ponownie dopiero w aptece. I zdaje się, że w większości aptek można go dostać.

Inne zastosowanie
Dermosan zawiera witaminę A i E i jest dostępny w wersji pół-tłustej i tłustej. Witamina E świetnie ujędrnia skórę, poprawia krążenie i uelastycznia. Dlatego Dermosan nie jest przeznaczony tylko i wyłącznie do twarzy.
Kremu można używać jako ochrony przed zimnem bądź ciepłem oraz różnymi bakteriami. Jest to codzienna ochrona dla skóry. Kiedy zimą nałożymy krem na twarz, zadziała on jak kremy na mróz. Jeśli użyjemy go latem – ochroni skórę przed słońcem. Nie cudowne rozwiązanie? Polecam jednak zimą używać Dermosanu w wersji tłustej, a latem – pół-tłustej.

Dermosan nadaje się również w walce z cellulitem. Poprawia wówczas krążenie i nadaje skórze świeżość. Dlatego też może być stosowany na różne partie ciała.

Wiele kobiet ma problem z jędrnością, elastycznością skóry, czy to ze względu na wiek, czy sytuację brzucha po ciąży. W takim przypadku na ratunek przychodzi również Dermosan.

Nie bójmy się używać tego kremu. Jeśli Wasza cera ma typ tłustej, nie znaczy to, że należy ją matować czymś o matowej konsystencji ;). Tu chodzi o zachowanie równowagi, wprowadzenie pewnej harmonii do organizmu. Skóra przyzwyczai się do reagowania w inny sposób, jeśli będzie otrzymywać właściwe składniki. Dlatego też dbajmy o nią, nawilżajmy i stosujmy kremy takie jak Dermosan.

Mam nadzieję, że Wam również ten krem będzie odpowiadał. Życzę udanych kuracji i braku problemów ze skórą 😉

PS Jestem alergikiem, a Dermosan jest dla mnie w 100% bezpieczny. Przyjaciółka, która nigdy nie mogła używać kremów (a już szczególnie tłustych) do twarzy, nie miała problemów z Dermosanem. Jej również pomógł. Myślę, że jednak warto zaryzykować i zmienić swój codzienny krem na Dermosan.